PROGRAM

STŘEDA 24. SRPNA 2022
10:00ZAHÁJENÍ
10:10Aktuální záměry MŠMT v oblasti spec. vzděláváníBlažková
10:30Standardní činnosti SPCHolá
10:45Katalog podpůrných opatřeníJanková
11:00Metodická podpora učitelů žákůVotavová
11:15 ‒ 11:30PŘESTÁVKA
11:30Funkční vyšetření zrakuMoravcová
11:45Zraková terapieMoravcová
12:00Příspěvek na péči, průkaz osoby se ZPŠašková
12:15Ako rozvíjať komunikačné schopnosti u detíMúdra
12:35 ‒ 14:00OBĚD
14:00Úprava prostředí ve škole pro slabozrakého žákaKulštrunková
14:20Je dnes ještě třeba Braille?Náhlíková
14:35Příručka pro přepis textů do bodového písmaGonzúrová
14:50Výuka prvopočátečního čtení a psaníPáchová
15:05 ‒ 15:15PŘESTÁVKA
15:15Kompetence pro život a pro pracovní uplatněníRöderová
15:30Soutěže a akce pro děti jako nástroj rozvojePaříková, Ryšlavá
15:50Pohybové programyJanečka
16:05Specifika kurzu školního lyžováníMikeška
16:15 ‒ 16:25PŘESTÁVKA
16:25Floor aerobic pro nevidoméKovaříková
16:45Psychomotorika jako součást rehabilitaceMalotová
16:55Plavecko-rehabilitační pobytyKochová
ČTVRTEK 25.SRPNA 2022
9:00Orbis Tactus – učebnice a hmatové pomůckyNovotná
9:20Teirésiás ‒ nabídka, očekávání od uchazečůČervenka
9:45Sdílená digitální knihovna SPCRůžičková K.
9:55Učebnice OxfordKochová
10:00 ‒ 10:10PŘESTÁVKA
10:10Knihovna hmatových knížekKochová
10:25Dostupnost literaturyThampy
10:45Haptické mapyBertlová
11:05HmatákyBertlová
11:15Hmatově linkované papíryKovaříková
11:20 ‒ 11:35PŘESTÁVKA
11:353D a audiotaktilní mapy a modelyRůžičková V., Kroupová
11:50Využití 3D tisku při vzděláváníDušek
12:10Ukrajinští nevidomí žáci ve ŠJJMatěnová
12:20 ‒ 14:00OBĚD
14:00Financování nákladných pomůcekDubský
14:15Výuka PO SPMatěnová
14:35Specifika matematiky na ZŠVlková Filipová
14:55 ‒ 15:05PŘESTÁVKA
15:05Hudební vzděláváníArner
15:25Individuální programy pro dětiMejzrová
15:35Zpětná vazba k neverbálnímu projevuKovaříková, Kochová
15:55 ‒ 16:05PŘESTÁVKA
16:05Příspěvky na kompenzační pomůckyBuriánková
16:25Vyznejte se v náročných elektronických pomůckáchJelínek
PÁTEK 26. SRPNA 2022
9:00Prodejna TyflopomůcekMelounová
9:15Projevy SPU v jazykové výuce žákůEliášková
9:30Zeměpis a TV na SŠPaďourová
9:45Zpřístupnění SŠ matematikyChamoutová
10:00Výuka aktivizačních a sebeobslužných činnostíNováková
10:15 ‒ 10:25PŘESTÁVKA
10:25Projekty GOAHaňová, Seifertová
10:40Posilování dobrého klimatu ve tříděRöderová
10:55Příklad dobré praxeDolníček, Klausová
11:10Absolventka integrovaného vzděláváníTakáčová
11:25 ‒ 11:35PŘESTÁVKA
11:35Volnočasová nabídka Tyfloturistického oddíluKrupová
11:45Tábory Život trochu jinakPolášek
11:55Tábory Veverská BitýškaRoztočilová
12:05ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ